łukasz

Statystyki

Popularność imienia łukasz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia łukasz

Łukasz to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „zwycięzca”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, ambitne i pewne siebie. Mają silne poczucie własnej wartości i są zazwyczaj bardzo zdeterminowane do osiągania swoich celów. Są to osoby, które są skłonne do podejmowania ryzyka i szukania nowych wyzwań. Są też uważne, uprzejme i lubią współpracować z innymi. Łukaszowie są zazwyczaj bardzo towarzyscy i lubią spędzać czas z przyjaciółmi. Są także bardzo kreatywni i zawsze szukają nowych rozwiązań. Są to ludzie, którzy lubią działać i szybko podejmować decyzje.

Imieniny

łukasz obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 22 kwietnia, 12 sierpnia, 10 września, 18 października, oraz 17 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię łukasz: 384143.


To imię nosi 384143 mężczyzn. Imię to znajduje się na 11 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 85 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.