adam

Statystyki

Popularność imienia adam w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia adam

Adam to imię, które kojarzy się z postacią biblijną, pierwszego człowieka stworzonego przez Boga. Adam jest znane z jego mądrości, siły i odwagi. Jest to imię, które jest często wybierane przez rodziców, ponieważ symbolizuje wszystko, co dobre i wartościowe. Adam jest też uważany za symbol wytrwałości i wytrwałości w dążeniu do celu. Jest to imię, które daje nadzieję na lepszą przyszłość i zachęca do dążenia do wyższych celów. Adam jest znany z wielu cech, takich jak szacunek, odwaga, uczciwość i lojalność. Jest to imię, które niesie ze sobą wiele pozytywnych skojarzeń i jest godne pozazdroszczenia.

Imieniny

adam obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 25 lutego, 31 lipca, oraz 24 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię adam: 401718.


To imię nosi 401718 mężczyzn. Imię to znajduje się na 10 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 14 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.