adela

Statystyki

Popularność imienia adela w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia adela

Adela to piękne, kobiece imię pochodzenia germańskiego. Można je tłumaczyć jako "pochodząca z dobrego domu". Imię to jest wyjątkowo popularne w Polsce, a także w innych krajach Europy. Adela to osoba, która cechuje się silnym charakterem i niezależnością. Jest silna duchowo i zawsze gotowa do działania. Ma wielką odwagę i nie lęka się nowych wyzwań. Adela jest wytrwała w dążeniu do swoich celów i jest bardzo pomysłowa. Jest dobrą przyjaciółką i potrafi wybaczyć. Jej mądrość i szczodrość są inspiracją dla innych. Adela to imię pełne wdzięku i piękna.

Imieniny

adela obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 23 listopada, oraz 24 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię adela: 9781.


To imię nosi 9781 kobiet. Imię to znajduje się na 186 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 103 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.