agata

Statystyki

Popularność imienia agata w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia agata

Agata to imię, które wywodzi się z języka greckiego i oznacza „dobrą”. Agata jest zazwyczaj osobą o silnym charakterze, która jest zawsze gotowa do podejmowania wyzwań. Lubią one osiągać swoje cele i są wytrwałe w dążeniu do celu. Agata jest bardzo przyjacielska i lubią spędzać czas z przyjaciółmi. Są one również bardzo wrażliwe i lubią pomagać innym. Agata jest bardzo odważna i odważnie stawia czoła wszelkim wyzwaniom. Jest to osoba, która ceni sobie sprawiedliwość i jest bardzo szczera. Agata zawsze szuka nowych wyzwań i jest zawsze otwarta na nowe doświadczenia.

Imieniny

agata obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 5 lutego, oraz 6 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię agata: 183638.


To imię nosi 183638 kobiet. Imię to znajduje się na 39 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 49 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.