albert

Statystyki

Popularność imienia albert w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia albert

Albert to męskie imię pochodzenia germańskiego, oznaczające "sławny" lub "mądry". Jest to jedno z najbardziej popularnych imion w Europie i Stanach Zjednoczonych. Imię to pojawia się w wielu kulturach, a w starożytności było używane przez władców i wojowników. Imię to jest zwykle kojarzone z mądrością, ponieważ Albert Einstein był jednym z największych naukowców wszech czasów. Imię to jest często wybierane dla dzieci, ponieważ jest łatwe do wymówienia i ma pozytywne konotacje.

Imieniny

albert obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 25 stycznia, 7 sierpnia, 15 listopada, oraz 21 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię albert: 14727.


To imię nosi 2 kobiet.


To imię nosi 14725 mężczyzn. Imię to znajduje się na 139 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 108 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.