aleks

Statystyki

Popularność imienia aleks w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aleks

andraImię Aleksandra jest pochodzenia greckiego i oznacza "obronczynię ludu". Jest to imię bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Jego nosicielka jest osobą o wielkiej odwadze, silnym charakterze i niezłomnym duchu. Aleksandra ma silne poczucie własnej wartości i jest bardzo pewna siebie. Lubi stawiać sobie wysokie cele i dążyć do ich realizacji. Jest to osoba zdeterminowana i odważna, która nie boi się wyzwań. Ma wielkie serce i jest zawsze gotowa pomóc innym. Aleksandra jest towarzyska i lubi spędzać czas z przyjaciółmi. Ma również silne poczucie sprawiedliwości i jest gotowa walczyć o swoje prawa.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aleks: 8191.


To imię nosi 40 kobiet. Imię to znajduje się na 2259 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 8151 mężczyzn. Imię to znajduje się na 180 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 92 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.