aleksander

Statystyki

Popularność imienia aleksander w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aleksander

Imię Aleksander to pochodzące z języka greckiego imię męskie oznaczające „obrońca ludu”. Nosiciele tego imienia są zazwyczaj silnymi, odważnymi i wytrwałymi ludźmi, którzy są gotowi walczyć o swoje przekonania. Aleksanderzy są zazwyczaj spokojni i opanowani, a ich spokój jest często odzwierciedlany w ich wyglądzie. Mają tendencję do wyrażania swoich uczuć w sposób bardziej subtelny niż inni, a ich subtelność jest często uważana za atrakcyjną cechę. Aleksanderzy mają wrodzoną zdolność do przyciągania ludzi, którzy są zainteresowani ich wyjątkowymi cechami. Jest to znakomite imię dla tych, którzy szukają silnego i wytrwałego przywódcy, który jest gotowy do walki o swoje przekonania.

Imieniny

aleksander obchodzi imieniny 15 razy w roku w dniach: 15 stycznia, 26 lutego, 10 marca, 18 marca, 20 marca, 28 marca, 24 kwietnia, 3 maja, 18 maja, 4 czerwca, 10 lipca, 11 sierpnia, 28 sierpnia, 13 września, oraz 12 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aleksander: 149838.


To imię nosi 149838 mężczyzn. Imię to znajduje się na 48 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 3 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.