aleksandra

Statystyki

Popularność imienia aleksandra w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aleksandra

Imię Aleksandra to imię o starożytnych greckich korzeniach, które oznacza "obrończynię ludu". Odnosi się do Aleksandra Wielkiego, który był jednym z najsłynniejszych władców starożytnej Grecji. Imię to jest wciąż popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Aleksandra jest silną i odważną osobą, która jest zawsze gotowa stawić czoła wyzwaniom. Jest to osoba, która potrafi zarówno działać samodzielnie, jak i współpracować z innymi. Aleksandra jest inteligentna, zdeterminowana i kreatywna, a jej cechy charakteru są zawsze pozytywne. To imię nadaje właścicielce pewności siebie i dumy, która jest niezbędna, aby osiągnąć sukces.

Imieniny

aleksandra obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 18 maja.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aleksandra: 389099.


To imię nosi 389099 kobiet. Imię to znajduje się na 12 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 22 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.