aleksy

Statystyki

Popularność imienia aleksy w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aleksy

Aleksy to piękne i unikalne imię, które pochodzi od greckiego słowa „alexo”, co oznacza „obronić” lub „ochronić”. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj silne, odważne i niezależne. Są to ludzie, którzy mają silny charakter i są niezwykle lojalni wobec swoich przyjaciół. Są to również ludzie, którzy są zazwyczaj bardzo inteligentni i mają wysokie ambicje. Są to osoby, które są zawsze gotowe do pomocy innym i są przyjacielskie. Są to ludzie, którzy są również bardzo wytrwali i pracowici, co czyni ich idealnymi ludźmi do współpracy. Aleksy lubią również nowe wyzwania i są zawsze gotowi do przyjęcia nowych wyzwań. To imię jest idealne dla osób, które są zaradne i ambitne.

Imieniny

aleksy obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 17 lutego, 24 kwietnia, 17 lipca, oraz 28 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aleksy: 4436.


To imię nosi 4436 mężczyzn. Imię to znajduje się na 230 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 132 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.