alex

Statystyki

Popularność imienia alex w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia alex

Alex to imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza "obrońca ludzkości". Jego znaczenie jest bardzo silne, a jego nosiciele są zazwyczaj ludźmi, którzy są silni, odważni i mają silny charakter. Ludzie o tym imieniu są często energiczni, przebojowi i mają wielkie serce. Są również bardzo towarzyscy i lubią spędzać czas z innymi. Są inteligentni, wytrwali i mają wysokie cele. Alex to imię, które przynosi szczęście i sukces wszystkim, którzy je noszą.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię alex: 10540.


To imię nosi 97 kobiet. Imię to znajduje się na 1390 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 10443 mężczyzn. Imię to znajduje się na 165 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 87 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.