alexander

Statystyki

Popularność imienia alexander w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia alexander

Alexander to męskie imię pochodzące z języka greckiego, oznaczające "obrońca ludu". Jest to imię, które inspiruje do wielkich czynów i wyraża silne poczucie odpowiedzialności. Alexander jest silnym i odważnym mężczyzną, który nie boi się wyzwań i stawiać czoła wszelkim przeciwnościom. Jego wielkoduszność i hojność sprawiają, że jest lubiany i szanowany przez innych. Alexander jest inteligentny i kreatywny, a jego zdolności do logicznego myślenia i rozwiązywania problemów są imponujące. Jest to mężczyzna, który dąży do celu z determinacją i wytrwałością.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię alexander: 12106.


To imię nosi 5 kobiet. Imię to znajduje się na 9045 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 12101 mężczyzn. Imię to znajduje się na 153 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 98 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.