alina

Statystyki

Popularność imienia alina w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia alina

Imię Alina to pochodzenia słowiańskiego i oznacza piękną i mądrą. Jest to imię bardzo popularne w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Alina to osoba, która jest pełna energii i optymizmu. Jest bardzo pracowita i ambitna, dąży do celu, jaki sobie postawiła. Alina jest bardzo towarzyska i lubi spędzać czas z ludźmi. Jest zawsze gotowa do pomocy innym i ma wielkie serce. Alina jest niezwykle odważna i nie boi się wyzwań. Jest inteligentna i ma wyjątkowy talent do rozwiązywania problemów. Alina jest pełna miłości i dobroci, a jej spokojna i opanowana osobowość sprawia, że jest uwielbiana przez wszystkich wokół siebie.

Imieniny

alina obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 16 czerwca, oraz 16 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię alina: 102168.


To imię nosi 102163 kobiet. Imię to znajduje się na 63 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 99 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 5 mężczyzn. Imię to znajduje się na 11949 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.