amanda

Statystyki

Popularność imienia amanda w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia amanda

Amanda to wyjątkowe imię o wyjątkowej historii. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, które dosłownie oznacza „godna miłości” lub „miła do przytulenia”. Amanda jest silną, odważną i niezależną osobą, która zawsze stara się być pozytywnie nastawiona do życia. Kocha wyzwania, a jej niespożyte pokłady energii i optymizmu sprawiają, że jest w stanie osiągnąć wszystko, co sobie założy. Amanda jest również bardzo wrażliwa i troskliwa wobec innych. Ma wielkie serce i zawsze stara się pomóc innym w potrzebie. Jest to imię, które zawsze będzie kojarzyć się z miłością, wytrwałością i pozytywnym nastawieniem do życia.

Imieniny

amanda obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 6 lutego, 18 czerwca, oraz 26 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię amanda: 5561.


To imię nosi 5561 kobiet. Imię to znajduje się na 243 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 174 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.