anastazja

Statystyki

Popularność imienia anastazja w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia anastazja

Anastazja to piękne imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza "zmartwychwstanie". Jest to imię niezwykle popularne wśród dziewczynek i noszą je zarówno dzieci, jak i dorosłe kobiety. Anastazja jest uosobieniem pozytywnej energii, optymizmu i dobrego humoru. Jest to osoba pełna energii, która lubi wyzwania i przygody. Anastazja ma silny charakter i wie, czego chce. Jest to osoba niezwykle inteligentna i zdolna, zawsze gotowa do uczenia się nowych rzeczy. Anastazja to osoba, która lubi otaczać się ludźmi i ceni sobie relacje z innymi. Jest to osoba, która ceni sobie prawdę i szczerość, a także wierność i uczciwość. Anastazja jest wspaniałym imieniem dla każdego, kto chce mieć w swoim życiu radość i szczęście.

Imieniny

anastazja obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 27 lutego, 15 kwietnia, 17 sierpnia, oraz 11 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię anastazja: 23401.


To imię nosi 23401 kobiet. Imię to znajduje się na 138 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 34 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.