andrzej

Statystyki

Popularność imienia andrzej w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia andrzej

Andrzej to męskie imię pochodzenia greckiego, znaczenie tego imienia to „mężczyzna, który jest mężnym i walecznym”. To imię ma w sobie wiele cech, takich jak odwaga, siła, lojalność i wytrwałość. Andrzej to osoba, która nie boi się wyzwań i jest gotowa stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Jest to osoba, która jest zawsze gotowa pomagać innym i wspierać ich w trudnych sytuacjach. Andrzej to osoba, która ma wielkie serce i jest pełna ciepła i miłości. Jest to osoba, która jest lojalna wobec swoich bliskich i przyjaciół, a także wobec swoich zasad i wartości. Andrzej jest także osobą, która jest pełna energii i pozytywnego nastawienia. Jest to osoba, która jest zawsze gotowa do wyzwań i zmian, a także do zmiany swojego życia na lepsze.

Imieniny

andrzej obchodzi imieniny 16 razy w roku w dniach: 6 stycznia, 19 stycznia, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 16 maja, 12 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 17 października, 1 listopada, 10 listopada, 30 listopada, oraz 10 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię andrzej: 542386.


To imię nosi 542386 mężczyzn. Imię to znajduje się na 3 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polaków. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 109 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.