aneta

Statystyki

Popularność imienia aneta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aneta

Aneta to piękne imię, które ma w sobie moc i siłę. To imię pochodzi od greckiego słowa anetos, które oznacza "wolna" lub "niezależna". Aneta jest zazwyczaj osobą pełną energii, zdecydowaną i silną. Jest również bardzo kreatywna i twórcza, lubiąca przygody i nowe wyzwania. Aneta jest wyjątkowo odważna i nie boi się wyzwań, a jej zdolność do podejmowania ryzyka może dać jej wiele szans na sukces. Aneta jest przyjacielska, szczera i pomocna, a jej troska o innych jest niezwykła. Jest to imię, które wyraża moc i siłę, a osoby o tym imieniu są zazwyczaj wyjątkowo odważne i silne.

Imieniny

aneta obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 16 czerwca, oraz 17 lipca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aneta: 151841.


To imię nosi 151841 kobiet. Imię to znajduje się na 47 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 194 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.