anita

Statystyki

Popularność imienia anita w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia anita

Anita to imię z wielowiekową tradycją. Jego pochodzenie sięga starożytnej Grecji, gdzie oznaczało „dziewczynę z wiecznością”. To imię jest związane z wieloma znaczeniami, w tym „graceful”, „gracious”, „beautiful”, „blessed” i „blessed by God”. Jest to również imię bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, odważne i pełne wiary w siebie. Są to ludzie, którzy lubią działać i są bardzo ambitni. Są to osoby, które podejmują wyzwania i lubią wyznaczać sobie cele. Są to również ludzie, którzy są bardzo wrażliwi i troskliwi w stosunku do innych. Mają one również silną wiarę w Boga i są wierni swoim przekonaniom.

Imieniny

anita obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 12 sierpnia, 17 sierpnia, oraz 24 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię anita: 45828.


To imię nosi 45828 kobiet. Imię to znajduje się na 103 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 148 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.