anna

Statystyki

Popularność imienia anna w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia anna

Anna to piękne imię, które niesie w sobie wiele pozytywnych skojarzeń. Jest ono związane z ciepłem, miłością i radością. Anna to imię, które daje nadzieję i optymizm. Jest ono często wybierane przez rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci miały szczęśliwe i pełne miłości życie. Jest to również imię, które jest związane z silną i odważną kobietą, która jest zdolna do radzenia sobie z wieloma wyzwaniami. Anna to imię, które symbolizuje wszystko, co najlepsze w życiu.

Imieniny

anna obchodzi imieniny 8 razy w roku w dniach: 10 stycznia, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 23 czerwca, 15 lipca, 26 lipca, oraz 1 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię anna: 1075658.


To imię nosi 1075653 kobiet. Imię to znajduje się na 1 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 24 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 5 mężczyzn. Imię to znajduje się na 12676 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.