antoni

Statystyki

Popularność imienia antoni w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia antoni

Antoni to imię, które niesie za sobą wiele pozytywnych skojarzeń. Jest to imię zarówno męskie, jak i żeńskie, które ma swoje korzenie w języku greckim. Oznacza ono "nieskończony" lub "niewyczerpany". Związane jest z wytrwałością i wiernością, a także z cierpliwością i determinacją. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj towarzyskie, kreatywne i zdolne do zdobywania wiedzy. Są to ludzie, którzy lubią wyzwania i są gotowi do poświęceń, aby osiągnąć swoje cele. Są też osoby, które są lojalne i wierne wobec swoich przyjaciół i rodziny.

Imieniny

antoni obchodzi imieniny 17 razy w roku w dniach: 9 stycznia, 12 stycznia, 17 stycznia, 1 marca, 3 kwietnia, 10 kwietnia, 7 czerwca, 13 czerwca, 5 lipca, 7 lipca, 9 lipca, 24 lipca, 3 września, 24 października, 31 października, 7 listopada, oraz 28 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię antoni: 166194.


To imię nosi 166194 mężczyzn. Imię to znajduje się na 45 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 1 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.