antonina

Statystyki

Popularność imienia antonina w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia antonina

Imię Antonina to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza „nieskazitelny” lub „bez skazy”. Odpowiednik tego imienia w języku angielskim to Antonia. To imię nadaje się zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Imię Antonina nadaje się dla osób, które są niezwykle wrażliwe, uczciwe i odważne. Ci, którzy noszą to imię, są zazwyczaj uczciwi, lojalni i szczerzy. Są też znani z tego, że mają silny charakter i są niezależni. Są raczej skłonni do poświęceń i wytrwałości w dążeniu do swoich celów. Mają też silne poczucie własnej wartości i są silnie związane ze swoją rodziną.

Imieniny

antonina obchodzi imieniny 4 razy w roku w dniach: 25 lutego, 3 maja, 4 maja, oraz 12 czerwca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię antonina: 66429.


To imię nosi 66429 kobiet. Imię to znajduje się na 78 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 14 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.