arkadiusz

Statystyki

Popularność imienia arkadiusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia arkadiusz

Arkadiusz to imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza „mężczyznę z Arkadii”. Jest to imię męskie, które jest bardzo popularne w Polsce. Oznacza ono mężczyznę, który jest silny, odważny i inteligentny. Jest to imię, które wywołuje pozytywne skojarzenia, a osoby noszące je charakteryzuje zaradność i wytrwałość. Arkadiusz jest postrzegany jako osoba, która jest wyjątkowa i potrafi zmotywować innych do osiągania wyższych celów. Jest to imię, które wyraża wiarę w siebie i w swoje możliwości.

Imieniny

arkadiusz obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 12 stycznia, 4 marca, oraz 13 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię arkadiusz: 133846.


To imię nosi 133846 mężczyzn. Imię to znajduje się na 53 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 113 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.