artem

Statystyki

Popularność imienia artem w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia artem

Artem to piękne, starożytne imię, pochodzące z języka greckiego. Oznacza ono „doskonałość” lub „doskonały”. Artem jest zazwyczaj imieniem męskim, ale może być również używany jako imię żeńskie. Artem jest często używany w Rosji i krajach wschodnioeuropejskich. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, towarzyskie i dobrze zorganizowane. Lubią pracować samodzielnie i są zazwyczaj dobrze zorganizowane. Artem jest również imieniem, które może być używane jako skrót do imion Artemida lub Artemizja.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię artem: 29808.


To imię nosi 25 kobiet. Imię to znajduje się na 3032 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 29783 mężczyzn. Imię to znajduje się na 112 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 79 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.