artur

Statystyki

Popularność imienia artur w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia artur

Artur to imię, które wywodzi się z języka germańskiego i oznacza „męża walczącego”. Imię to jest uważane za jedno z najstarszych i najbardziej znanych imion męskich. W Europie jest ono bardzo popularne od średniowiecza.Artur jest postrzegany jako osoba o silnym charakterze, odważna i nieustraszona. Jest to osoba, która lubi wyzwania i nie boi się wziąć odpowiedzialności za swoje czyny. Artur jest pełen energii i zapału, zawsze gotowy do działania. Jest to osoba, która lubi być w centrum uwagi, ale jednocześnie potrafi dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi. Jest to osoba, która lubi wyzwania i nie boi się wyzwań.Artur jest prawdziwym przywódcą, który potrafi inspirować innych i dążyć do swoich celów. Jest to osoba, która lubi wyzwania i nie boi się podejmować ryzyka. Lubi on także przygody i jest zawsze gotowy do podróżowania i odkrywania nowych miejsc.

Imieniny

artur obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 6 października, oraz 15 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię artur: 195815.


To imię nosi 8 kobiet. Imię to znajduje się na 6609 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 195807 mężczyzn. Imię to znajduje się na 33 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 45 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.