aurelia

Statystyki

Popularność imienia aurelia w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia aurelia

Aurelia to piękne imię o starożytnym pochodzeniu. Pochodzi od słowa aureus, co oznacza „złoty” lub „szlachetny”. Imię Aurelia jest często kojarzone z kobiecością i subtelnością. Przypisuje się je osobom, które są wrażliwe i zawsze starają się być pomocne. Osoby o tym imieniu są zwykle towarzyskie i sympatyczne. Mają silne poczucie odpowiedzialności i są zawsze gotowe do pomocy innym. Są z natury przyjacielskie i lubią spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Są bardzo wytrwałe i konsekwentne w dążeniu do swoich celów. Są też bardzo wrażliwe i często bardzo emocjonalne. Są też niezwykle lojalne wobec swoich przyjaciół i rodziny.

Imieniny

aurelia obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 25 września, 16 października, oraz 2 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię aurelia: 14510.


To imię nosi 14510 kobiet. Imię to znajduje się na 162 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 53 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.