barbara

Statystyki

Popularność imienia barbara w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia barbara

Barbara to imię, którego pochodzenie sięga starożytności. Według jednej z teorii pochodzi od słowa "barbaros", które oznaczało niezwykły, niezależny i odważny. Barbara to imię, które wyraża siłę i determinację. Osoby noszące to imię są zazwyczaj silne, odważne i ambitne. Barbara to również imię, które jest często kojarzone z osobami o wyjątkowo pięknym wyglądzie. To imię wyraża wszystkie cechy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Barbara to imię, które wyraża wszystkie cechy, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu, a jednocześnie jest piękne, mądre i silne.

Imieniny

barbara obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 18 kwietnia, 9 lipca, 20 września, 19 listopada, oraz 4 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię barbara: 485438.


To imię nosi 485438 kobiet. Imię to znajduje się na 6 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 44 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.