bartosz

Statystyki

Popularność imienia bartosz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia bartosz

Bartosz to imię, które jest pochodzenia staropolskiego, a jego znaczenie to "syn Barta". Jego związek z Bartem wskazuje na silne powiązanie z historią Polski, a także na silne poczucie patriotyzmu. Bartosz jest także postrzegany jako silny, odważny i zdecydowany, a jego charakterystyczne cechy to zaradność, wytrwałość i determinacja. Bartosz to także osoba o dużej wrażliwości, która ma w sobie wiele ciepła i serdeczności. Jest to osoba, która jest życzliwa wobec innych, ale także potrafi stanąć w obronie swoich przekonań. Bartosz jest także osobą, która lubi wyzwania i jest zawsze gotowa do podjęcia nowych wyzwań.

Imieniny

bartosz obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 21 kwietnia, oraz 24 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię bartosz: 203309.


To imię nosi 203309 mężczyzn. Imię to znajduje się na 32 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 31 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.