benedykt

Statystyki

Popularność imienia benedykt w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia benedykt

Imię Benedykt jest wywodzące się z łaciny i oznacza szczęście. Jest to imię męskie, które jest często nadawane w katolickich rodzinach. Jest to imię, które kojarzy się z wielkimi postaciami historycznymi, takimi jak papież Benedykt XVI. Imię to ma również związek z wieloma świętymi, w tym świętym Benedyktem z Nursji, patronem Europy.

Imieniny

benedykt obchodzi imieniny 12 razy w roku w dniach: 12 stycznia, 11 marca, 21 marca, 27 marca, 4 kwietnia, 16 kwietnia, 7 maja, 11 maja, 7 lipca, 11 lipca, 16 lipca, oraz 21 lipca.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię benedykt: 6439.


To imię nosi 6439 mężczyzn. Imię to znajduje się na 200 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 224 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.