bogdan

Statystyki

Popularność imienia bogdan w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia bogdan

Bogdan to imię pochodzenia słowiańskiego, które oznacza "dar Boga". Jest to tradycyjne, silne i zarazem zmysłowe imię, które nadaje osobie wyjątkowy charakter. Osoby o imieniu Bogdan są zazwyczaj towarzyskie, energiczne i ambitne. Uwielbiają wyzwania i są zawsze gotowe do działania. Są zazwyczaj zdecydowane i niezależne, a także bardzo odważne. Są też bardzo wrażliwe i czułe, a także bardzo wierne w przyjaźni. Ich prawdziwa siła polega na tym, że są w stanie dostrzec dobro w każdym i dążyć do tego, co jest słuszne.

Imieniny

bogdan obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 19 marca, 17 lipca, 31 sierpnia, 2 września, oraz 9 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię bogdan: 96695.


To imię nosi 96695 mężczyzn. Imię to znajduje się na 64 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 123 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.