bogusław

Statystyki

Popularność imienia bogusław w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia bogusław

Bogusław to imię, które wywodzi się z języka staropolskiego i oznacza „bogaty władca”. Jest to imię zarówno męskie, jak i żeńskie, choć jest zdecydowanie bardziej popularne wśród mężczyzn. Nosiciele tego imienia są zazwyczaj ludźmi otwartymi, uczciwymi i szczerymi, którzy są w stanie wyrazić swoje uczucia i myśli w sposób jasny i zrozumiały. Są też bardzo towarzyscy i lubią spędzać czas z innymi ludźmi. Są też bardzo ambitni i zawsze starają się osiągnąć jak najwięcej w życiu, co czyni ich wyjątkowymi.

Imieniny

bogusław obchodzi imieniny 8 razy w roku w dniach: 13 stycznia, 20 marca, 22 marca, 18 kwietnia, 29 kwietnia, 1 lipca, 23 września, oraz 18 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię bogusław: 60335.


To imię nosi 60335 mężczyzn. Imię to znajduje się na 80 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 202 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.