cezary

Statystyki

Popularność imienia cezary w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia cezary

Cezary to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza "człowieka wybieranego przez Boga". Jego znaczenie jest związane z postacią Cezara, który był jednym z najważniejszych władców w starożytnym Rzymie. Imię to jest bardzo popularne w Polsce, gdzie jest używane od wieków. Cezary jest również używane w innych krajach, takich jak Niemcy, Włochy i Hiszpania. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj energiczne, ambitne i mają silny charakter. Są też bardzo przywiązani do swoich przyjaciół i rodziny. Cezary to wspaniałe imię, które może nadać swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa, odwagi i przywództwa.

Imieniny

cezary obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 25 lutego, 8 kwietnia, 22 sierpnia, 27 sierpnia, 3 listopada, oraz 27 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię cezary: 46133.


To imię nosi 46133 mężczyzn. Imię to znajduje się na 94 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 44 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.