damian

Statystyki

Popularność imienia damian w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia damian

Imię Damian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza „złoty”. Jest to jedno z najbardziej popularnych imion męskich w Polsce. Imię to jest często nadawane dzieciom chrzczonym w Kościele rzymskokatolickim, co wskazuje na jego wysoką wartość religijną. Osoby o imieniu Damian są zazwyczaj energiczne, odważne i ambitne. Są też bardzo pracowite i skłonne do poświęceń dla osiągnięcia sukcesu. Lubią też dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Są to ludzie, którzy mają w sobie wiele dobrego i są gotowi do pomocy innym.

Imieniny

damian obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 12 lutego, 23 lutego, 14 lipca, 26 września, oraz 14 listopada.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię damian: 183970.


To imię nosi 183970 mężczyzn. Imię to znajduje się na 38 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 82 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.