daniel

Statystyki

Popularność imienia daniel w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia daniel

Imię Daniel to imię biblijne, pochodzące z hebrajskiego słowa "daniela", co oznacza "Bóg jest moim sędzią". Oznacza to, że osoba o tym imieniu ma silną więź z Bogiem i jest gotowa stawić czoła wszelkim wyzwaniom. Jest to imię, które niesie ze sobą mądrość, siłę i odwagę. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj przyjacielskie, towarzyskie i lubią wyzwania. Są też bardzo ambitne i pracowite, a ich determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu czynią je wyjątkowymi. Daniel jest idealnym wyborem dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko było silne i odważne, a jednocześnie wyrozumiałe i miłe.

Imieniny

daniel obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 3 stycznia, 16 lutego, 10 kwietnia, 15 lipca, 21 lipca, oraz 13 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię daniel: 169169.


To imię nosi 82 kobiet. Imię to znajduje się na 1526 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 169087 mężczyzn. Imię to znajduje się na 42 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 49 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.