danuta

Statystyki

Popularność imienia danuta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia danuta

Danuta to imię, które pochodzi z języka słowiańskiego i oznacza „dar”. Jest to imię, które nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Jest ono często wybierane przez rodziców, którzy chcą wyrazić swoje życzenia, aby ich dziecko było obdarowane szczęściem i pomyślnością. Jest to imię, które wyraża poczucie szacunku i wdzięczności. Osoba o tym imieniu jest ciepłą, przyjazną i skromną osobą, która ma wielkie serce i jest zawsze gotowa pomóc innym. Jest to osoba, która jest pracowita i wytrwała w dążeniu do osiągnięcia swoich celów. Jest to osoba, która jest zawsze gotowa do niesienia pomocy i wspierania innych.

Imieniny

danuta obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 3 stycznia, 10 stycznia, 16 lutego, 24 czerwca, oraz 1 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię danuta: 301751.


To imię nosi 301751 kobiet. Imię to znajduje się na 18 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 182 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.