daria

Statystyki

Popularność imienia daria w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia daria

Daria to imię pochodzenia perskiego, które oznacza "królowa". Jest to imię dla kobiet, które są silne i uparte, a jednocześnie mają w sobie wyjątkową delikatność i wrażliwość. Osoby o tym imieniu cechują się niezależnością, wytrwałością i pracowitością. Są również bardzo towarzyskie i lubią otaczać się ludźmi. Są romantyczne, wrażliwe i potrafią docenić piękno życia. Daria to osoba, która lubi wyzwania i jest gotowa podjąć ryzyko, by osiągnąć swoje cele.

Imieniny

daria obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 22 września, oraz 25 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię daria: 85556.


To imię nosi 85550 kobiet. Imię to znajduje się na 65 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 79 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 6 mężczyzn. Imię to znajduje się na 10962 miejscu pod względem popularności w Polsce.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.