dawid

Statystyki

Popularność imienia dawid w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia dawid

Imię Dawid to starożytne imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające "upragniony" lub "ulubiony". Jest to jedno z najbardziej popularnych imion wśród Żydów, a także wśród chrześcijan. Imię Dawid jest często kojarzone z biblijną postacią króla Dawida, który był pierwszym władcą Izraela. Jego imię jest również często używane jako symbol męstwa, odwagi i determinacji. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj towarzyskie, przyjazne i pełne energii. Są też zazwyczaj bardzo ambitne i skoncentrowane na osiąganiu swoich celów.

Imieniny

dawid obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 6 maja, 26 czerwca, 29 czerwca, 15 lipca, oraz 29 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię dawid: 237545.


To imię nosi 237545 mężczyzn. Imię to znajduje się na 25 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 29 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.