dmytro

Statystyki

Popularność imienia dmytro w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia dmytro

Imię Dmytro pochodzi z języka greckiego i oznacza "zdobywca". Jest to imię bardzo popularne w krajach Europy Wschodniej, gdzie jest używane od wieków. Dmytro jest często postrzegany jako silny, odważny i wytrwały, a jego nosiciele są uważani za ludzi o wielkiej wytrwałości i determinacji. Jest to imię, które jest często kojarzone z wielkimi osiągnięciami, a jego nosiciele są zazwyczaj ludźmi z charakterem. Z tego powodu jest to idealne imię dla tych, którzy chcą, aby ich dzieci były silne i odważne.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię dmytro: 51751.


To imię nosi 21 kobiet. Imię to znajduje się na 3361 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 51730 mężczyzn. Imię to znajduje się na 90 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 118 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.