dominik

Statystyki

Popularność imienia dominik w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia dominik

Dominik to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające „Pana” lub „Panującego”. Jest to zazwyczaj męskie imię, choć czasami może być również używane dla dziewczynek. Imię to jest uważane za bardzo silne i odważne, a jego posiadacz jest uważany za osobę, która wykazuje dużo siły i determinacji. Osoby o tym imieniu są pomysłowe, inteligentne i ambitne, a także bardzo szczere i lojalne w stosunku do swoich przyjaciół. Są one również zazwyczaj bardzo uparte i zdecydowane, a ich silna wola pozwala im osiągać wszystko, co sobie zaplanują. Dominik jest zazwyczaj bardzo dobrym przyjacielem i towarzyszem, który zawsze można liczyć.

Imieniny

dominik obchodzi imieniny 7 razy w roku w dniach: 9 marca, 12 maja, 6 lipca, 14 października, 27 listopada, 20 grudnia, oraz 29 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię dominik: 133844.


To imię nosi 4 kobiet.


To imię nosi 133840 mężczyzn. Imię to znajduje się na 54 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 32 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.