dorota

Statystyki

Popularność imienia dorota w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia dorota

Imię Dorota jest pochodzenia greckiego i oznacza "dar Boży". Jest to jedno z najstarszych imion żeńskich w Polsce. Kojarzone jest z wyjątkową siłą, wrażliwością i wytrwałością. Doroty to prawdziwe damy, które są lojalne wobec swoich bliskich i zawsze gotowe do pomocy innym. Osoby o tym imieniu mają silny charakter, ale są też wyjątkowo wrażliwe i zawsze gotowe do wspierania innych. Są to osoby, które mają wielką odwagę i wytrwałość w dążeniu do swoich celów. Są to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces.

Imieniny

dorota obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 6 lutego, 25 czerwca, 7 sierpnia, 3 września, oraz 5 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię dorota: 269186.


To imię nosi 269186 kobiet. Imię to znajduje się na 22 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 96 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.