edward

Statystyki

Popularność imienia edward w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia edward

Edward to imię, które nawiązuje do króla Edwarda, króla Anglii z XII wieku. Oznacza to "władca bogów" lub "mąż bogów". Jest to piękne i starożytne imię, które jest często wybierane przez rodziców w wielu krajach. Edward jest znany z tego, że jest szlachetny, dobry i silny. Jest to imię, które wyraża szacunek, wierność i odwagę. Może symbolizować wielką władzę, ale także wielką odpowiedzialność. Edward jest silnym i godnym zaufania przyjacielem, który jest lojalny i wierny wobec swoich bliskich.

Imieniny

edward obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 5 stycznia, 18 marca, oraz 13 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię edward: 82405.


To imię nosi 82405 mężczyzn. Imię to znajduje się na 69 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 126 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.