edyta

Statystyki

Popularność imienia edyta w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia edyta

Imię Edyta to starożytne imię pochodzące z języka germańskiego, oznaczające "odważną wojowniczkę". Osoby noszące to imię są zazwyczaj silne i odważne, a także bardzo odpowiedzialne i zaradne. Są to ludzie, którzy uwielbiają wyzwania i nie boją się wychodzić poza swoją strefę komfortu, aby osiągnąć swoje cele. Edyta lubią też nowe wyzwania, a także ludzi, którzy są od nich mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Są to osoby, które potrafią szybko się uczyć i są bardzo ambitne. Są to ludzie, którzy są w stanie wytrwać w trudnych sytuacjach i zawsze znajdą sposób, by się z nich wyplątać.

Imieniny

edyta obchodzi imieniny tylko raz w roku w dniu 16 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię edyta: 114204.


To imię nosi 114204 kobiet. Imię to znajduje się na 60 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 244 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.