emil

Statystyki

Popularność imienia emil w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia emil

Emil to popularne imię męskie pochodzenia germańskiego, które oznacza „zasłużony” lub „wspaniały”. Jest to imię, które występuje od wielu stuleci, a jego znaczenie i popularność wciąż pozostają takie same. Emil jest postrzegany jako osoba zaradna, inteligentna i ambitna, która ma dużo energii i optymizmu. Jest to również osoba, która lubi wyzwania i stawia sobie wysokie cele. Emil jest również znany z tego, że jest bardzo przyjacielski i otwarty na nowe doświadczenia. Jest to imię, które nadaje się do wielu różnych sytuacji i okazji.

Imieniny

emil obchodzi imieniny 7 razy w roku w dniach: 22 maja, 26 maja, 28 maja, 18 czerwca, 16 sierpnia, 11 października, oraz 16 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię emil: 28665.


To imię nosi 28665 mężczyzn. Imię to znajduje się na 115 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 73 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.