erika

Statystyki

Popularność imienia erika w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia erika

Erika jest imieniem pochodzącym z języka germańskiego i oznacza "królewski władca". Jest to imię popularne w wielu krajach, w tym w Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Holandii, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Polsce. Erika jest również często używane jako imię dla dziewcząt w Stanach Zjednoczonych. Jest to imię piękne, eleganckie i wyrafinowane. Erika jest uważana za symbol siły, mądrości i odwagi.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię erika: 1706.


To imię nosi 1704 kobiet. Imię to znajduje się na 375 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 256 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 2 mężczyzn.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.