eugeniusz

Statystyki

Popularność imienia eugeniusz w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia eugeniusz

Imię Eugeniusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego, złożone z dwóch członów: "eugenes" oznaczającego "dobry pochodzenia" oraz "honor" oznaczającego "czcić". Imię to jest używane od wieków i nosiło je wielu wybitnych ludzi, takich jak król Francji Eugeniusz III, wielki włoski malarz Eugeniusz Veneziano, czy współczesny włoski kompozytor Eugeniusz Szymański. Imię Eugeniusz wyraża wielką siłę i męstwo, a także wielką inteligencję i światłość. Jego nosiciele są zwykle osobami o wysokim poziomie wiedzy, pracowitymi i dobrze wykształconymi. Są ludźmi z wielkim sercem, zawsze gotowymi do pomocy innym i wspierania ich w trudnych chwilach.

Imieniny

eugeniusz obchodzi imieniny 8 razy w roku w dniach: 4 stycznia, 4 marca, 2 czerwca, 8 lipca, 13 lipca, 6 września, 13 listopada, oraz 30 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię eugeniusz: 63219.


To imię nosi 63219 mężczyzn. Imię to znajduje się na 78 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 391 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.