ewa

Statystyki

Popularność imienia ewa w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia ewa

Ewa to imię, które pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "życie". Jest to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce. Uosabia ono mądrość, siłę i odwagę. Ewa jest bardzo wrażliwą osobą, która wykazuje dużą troskę o innych. Jest to osoba, która jest niezależna i silna. Ewa lubi dzielić się swoimi uczuciami i myślami z innymi. Jest bardzo towarzyska i lubi kontakt z ludźmi. Jest to osoba, która jest w stanie wytrwać w każdej sytuacji. Ewa jest wyjątkowym imieniem, które niesie ze sobą wiele pozytywnych cech i znaczeń.

Imieniny

ewa obchodzi imieniny 5 razy w roku w dniach: 12 lutego, 14 marca, 12 czerwca, 6 września, oraz 24 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię ewa: 478990.


To imię nosi 478990 kobiet. Imię to znajduje się na 7 miejscu pod względem popularności w Polsce. To świadczy o tym, że jest to bardzo popularne imię wśród dorosłych Polek. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 66 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.