filip

Statystyki

Popularność imienia filip w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia filip

Imię Filip to starożytne imię męskie pochodzące z języka greckiego, oznaczające "uwielbienie Boga". Imię to jest bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Jest to imię o bardzo pozytywnym znaczeniu, symbolizujące wierność i lojalność. Osoby noszące to imię są zazwyczaj bardzo pracowite, odważne i zdecydowane. Są to ludzie, którzy potrafią zmotywować innych do działania i są w stanie wyznaczać wysokie cele. Są to ludzie, którzy wierzą w swoje możliwości i są gotowi do podjęcia wyzwań.

Imieniny

filip obchodzi imieniny 9 razy w roku w dniach: 11 kwietnia, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 12 sierpnia, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, oraz 24 października.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię filip: 166708.


To imię nosi 166708 mężczyzn. Imię to znajduje się na 43 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 10 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.