franciszek

Statystyki

Popularność imienia franciszek w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia franciszek

Imię Franciszek to imię o starożytnych korzeniach, które pochodzi od łacińskiego słowa franciscus, co oznacza "francuz". Imię to jest bardzo popularne w Polsce, a także w wielu innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Franciszek jest uważany za imię męskie, choć może być też używany jako imię dla dziewczynki. Jest to imię, które wyraża szacunek, pokój i miłość, co jest wyraźnie widoczne w życiu świętego Franciszka z Asyżu, który jest patronem tego imienia. Franciszek jest znany z tego, że jest ciepły, przyjazny i troskliwy, ale jednocześnie silny i odważny. Jego imię jest kojarzone z wieloma pozytywnymi cechami, takimi jak wytrwałość, wyrozumiałość i dobroć.

Imieniny

franciszek obchodzi imieniny 18 razy w roku w dniach: 24 stycznia, 2 marca, 2 kwietnia, 11 maja, 4 czerwca, 17 czerwca, 20 czerwca, 14 lipca, 21 sierpnia, 16 września, 17 września, 25 września, 29 września, 4 października, 10 października, 29 października, 24 listopada, oraz 3 grudnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię franciszek: 133394.


To imię nosi 133394 mężczyzn. Imię to znajduje się na 55 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 5 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.