gabriel

Statystyki

Popularność imienia gabriel w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia gabriel

Gabriel jest imieniem pochodzącym z języka hebrajskiego i oznacza "Bóg jest moją siłą". Jest to bardzo popularne imię męskie, które jest używane w wielu krajach na całym świecie. Oznacza również "mocny Bóg", co czyni je idealnym imieniem dla chłopca, który chce wyróżniać się i być silnym i odważnym. Gabriel jest również znany z tego, że jest mądry i inteligentny, a także wyjątkowo wytrwały. Jest to imię, które wyraża wielką miłość i troskę, a także wielki szacunek dla samego siebie. Gabriela cechuje również wielka pomysłowość i kreatywność, co czyni go idealnym imieniem dla wszystkich, którzy chcą wyróżnić się i mieć wyjątkowe życie.

Imieniny

gabriel obchodzi imieniny 3 razy w roku w dniach: 27 lutego, 24 marca, oraz 29 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię gabriel: 41358.


To imię nosi 10 kobiet. Imię to znajduje się na 5736 miejscu pod względem popularności w Polsce.


To imię nosi 41348 mężczyzn. Imię to znajduje się na 97 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Zdecydowanie tak! Zajmuje 28 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.