halina

Statystyki

Popularność imienia halina w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia halina

Halina to piękne imię z pochodzenia słowiańskiego. Oznacza ono 'zdobywczyni' i sugeruje silną i odważną osobowość. Halina jest również wyrazem szacunku, gdyż pochodzi od słowa 'halina', co oznacza 'szacunek'. Jest to imię, które wyraża poczucie godności oraz dumy. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj inteligentne, zdeterminowane, zaradne i pełne energii. Halina to osoba, która nie boi się wyzwań i jest gotowa do podjęcia ryzyka. Są one również życzliwe, serdeczne i mają silne poczucie obowiązku. Haliny są zazwyczaj towarzyskie i mają wielu przyjaciół.

Imieniny

halina obchodzi imieniny 2 razy w roku w dniach: 1 lipca, oraz 24 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię halina: 243336.


To imię nosi 243336 kobiet. Imię to znajduje się na 24 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Raczej nie. Zajmuje 231 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.