helena

Statystyki

Popularność imienia helena w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia helena

Helena to piękne imię, które pochodzi z języka greckiego i oznacza "słoneczny blask". To imię jest związane z Heleną z Troy, która była królową i jedną z najbardziej znanych postaci w mitologii greckiej. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj inteligentne, energiczne i odważne. Są również bardzo towarzyskie i lubią spędzać czas z innymi. Helena jest również znana ze swojej niezłomnej wiary i silnego charakteru. Jest to imię, które nadaje się do wielu zastosowań, od dziewczynki do kobiety w średnim wieku.

Imieniny

helena obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 2 marca, 23 kwietnia, 22 maja, 31 lipca, 13 sierpnia, oraz 18 sierpnia.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię helena: 167837.


To imię nosi 167835 kobiet. Imię to znajduje się na 43 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród dziewczynek? Zdecydowanie tak! Zajmuje 20 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek trzech ostatnich latach.


To imię nosi 2 mężczyzn.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.