henryk

Statystyki

Popularność imienia henryk w latach 2000 - 2022

Znaczenie imienia henryk

Henryk to imię, które pochodzi z języka germańskiego i oznacza „władcę ludu”. Nosi je wielu sławnych ludzi, w tym król Anglii Henryk VIII, który zasłynął z niezwykle szokujących czynów. Imię Henryk jest bardzo popularne w wielu krajach, w tym w Polsce. Jest to imię, które kojarzy się z silnym charakterem, przywódczymi cechami i przywiązaniem do tradycji. Jest to również imię, które jest związane z poczuciem humoru i zabawą. Henryk to imię, które jest bardzo lubiane i szanowane przez wielu ludzi.

Imieniny

henryk obchodzi imieniny 6 razy w roku w dniach: 19 stycznia, 2 marca, 10 kwietnia, 12 lipca, 15 lipca, oraz 2 września.

Statystyki imienia

Liczba osób noszących imię henryk: 166333.


To imię nosi 166333 mężczyzn. Imię to znajduje się na 44 miejscu pod względem popularności w Polsce. Czy to imię jest modne wśród chłopców? Raczej nie. Zajmuje 42 miejsce pod względem popularności w kategorii najczęściej wybieranych imion dla chłopców w trzech ostatnich latach.

Skąd pochodzą te dane?

Wylosowane przez siebie imie możesz dodać do listy swoich imion wciskając ikonę obok imienia.

Wszystkie imiona, które znajdziesz w naszej bazie pochodzą z GUS z rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r. Oznacza to tyle, że każde z imion, które tu znajdziesz ma w Polsce przynajmniej jednego właściciela! Niektóre imiona nadawane osobom w Polsce są bardzo egzotyczne. Przeszukaj nasza bazę aby dowiedzieć się więcej.